Копірайтинг українською

Як довіритися копірайтеру і не робити собі нерви?

Власники бізнесу все частіше віддають роботу із просування своїх продуктів в інтернеті на аутсорс. Вони замовляють контент для своїх сайтів у агентств, які пишуть тексти на замовлення й займаються просуванням, і отримують потрібний їм результат. Це за умови, що обидві сторони працюють злагоджено і професійно.

Чому я не можу написати сам? Це ж просто


Помилка є вже в самому твердженні. По-перше, це не просто. По-друге, кожен повинен займатися своєю справою. Ви ж не будете просити юриста, щоб він слідкував за вашими фінансами? Або, наприклад, казати маляру, щоб він склав вам маркетингову стратегію? Просто до цих професій ми вже більш-менш звикли.

Спочатку все нове викликає ступор, нерозуміння і навіть осуд, але з часом суспільство звикає до всіх нововведень і приймає їх. Логічно, бо ж нова реальність диктує свої правила. Прогрес змушує адаптуватися і постійно вчитися: на зміну ручкам і листкам з’явилися друкарські машинки, на зміну друкарським машинкам — комп’ютери. Хто знає, як справа далі піде?

Тому зараз головна навичка, яку важливо в собі розвивати — це вміння швидко адаптуватися під нові умови. 2020 рік дав чітко зрозуміти, що виживають ті, хто був гнучким і пішов “в онлайн”:

  • почав розвивати свої сайти і соцмережі;
  • давав людям цікавий і корисний контент, а потім продавав товари і послуги.

І довірив це копірайтерам, дизайнерам, контент-менеджерам, SMM- і іншим діджитал-фахівцям. До речі, про те, чому писати статті на сайт або заповнювати його контентом не варто “звалювати” на когось зі своєї компанії (наприклад, на бухгалтера), ми писали в цій статті.

Делегувати = довіряти


Не бійтеся делегувати роботу іншим. Так ви звільняєте час для розвитку свого бізнесу в інших напрямках. І кожен буде зайнятий тим, у чому він профі: ви — бізнесом, а копірайтер — текстами. Але як знайти потрібного спеціаліста? Є кілька варіантів.

Запитайте у своїх колег, які вже давно віддали свої тексти в надійні руки копірайтерів. Є шанс, що вони з вами поділяться хорошим контактом.

Моніторте соцмережі. Там є сторінки з експертним контентом, є сторінки окремих копірайтерів і сторінки агентств копірайтингу.

Зайдіть на біржу і спробуйте спіймати удачу. Але там складно знайти того, хто напише дійсно ефективний текст. Чому? Про це ми писали раніше тут.

А що далі? Тестуйте. Текст повинен:
  • приносити користь вашим читачам,
  • бути цікавим і не сухим,
  • легко читатися,
  • продавати ваш продукт,
  • викликати емоції і інтерес.

Результат ви зможете оцінити після. Текст — це інструмент, за допомогою якого ви маєте
досягати поставлених цілей. Головне — правильно озвучити все копірайтеру, дати всю необхідну інформацію, узгодити всі нюанси і працювати в тандемі. Хоч це і здається чимось складним, але так тільки спочатку. Далі ви самі побачите, наскільки все буде легко і продуктивно.

Делегувати завдання — це правильно


Хоча б тому, що ви звільняєте свій час і можете витрачати його продуктивно: спілкуватися з партнерами, шукати інші напрямки для розвитку вашого бізнесу, продумувати стратегії та інше. Або навіть відпочивати і проводити час з сім’єю, що теж важливо. А ще делегувати завдання потрібно тому, що ви отримаєте результат, який принесе вам прибуток і закриє ряд важливих завдань вашої фірми, бренду або продукту.
Made on
Tilda